Kapat

Evde koltuk temizliği nasıl yapılır

Koltuklarımızın üzerinde bulunan kirler bizi rahatsız edici bir durum. Her evde koltuk yıkma aletimiz olamadığına göre iş başa düştü. Koltuklarımızı temizlemek için çoğunuzun aklına gelmeyecek bir yöntem var. Tencere kapağı.. Evet, ben de ilk duyduğumda şaşırmıştım ama gerçekten etkileyici bir yöntem. Peki, evde tencere kapağı ile koltuk nasıl temizlenir?

TENCERE KAPAĞI İLE KOLTUK NASIL SİLİNİR?

Evde en sık kullandığımız eşyadır koltuklar. Ve sürekli kullanılan koltukların yüzeyinde oluşan kirler hem kötü bir görüntü oluşturur hem de biz farkında olmadan bazı hastalıklara yol açar. Koltuk yüzeyini bakteri ve virüslerden temizlemek ise oldukça zahmetli olabilir. Fakat biz şimdi size çok pratik, etkili ve değişik bir koltuk temizleme yönteminden bahsedeceğiz. İşte tencere kapağı ile koltuk temizliği…

Burada sizlere bir de dipnot verelim, dokusu nasıl olursa olsun, tüm koltuklarınızın temizliğinde beyaz sabun kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıvı Arap sabunu da koltuk döşeme kumaşlarınız için uygun. Eğer koltuklarınızı çok uzun zamandır temizlemiyorsanız ve üzeri çok kirliyse, bir bulaşık deterjanı kapsülünü sıcak suda eriterek temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

MALZEMELERİNİZİ HAZIRLAYIN

Koltuklarınızın büyüklüğüne ve taşıdığı kir oranına göre, aşağıdaki malzemeleri bir kabın içerisine dökerek homojen bir karışım oluşana kadar karıştırın.

5 lire sıcak su
1 bardak sıvı Arap sabunu ya da tercihinize göre 1 bardak granül toz sabun
Yarım su bardağı beyaz sirke

Hepsini karıştırın ve  mikro fiber bez ve aşağıda gördüğünüz gibi bir kapakla tüm koltuk yüzeyini silin.

Şimdi de mikro fiber bezinizi, az önce hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine batırarak güzelce yıkayın ve sıkın. Ardından bir önceki aşamada olduğu gibi bezi tencerenin etrafına sarın ve koltuğunuzun üzerinde gezdirin. Mikro fiber bez kirlendikçe suyun içerisine yeniden batırarak aynı işlemi koltuklarınızın eski parlaklığına kavuştuğundan emin olana kadar tekrarlayın.

Koltuklarınızı dilediğiniz gibi temizlediyseniz şimdi kurumasını beklemeniz gerekiyor. Herhangi bir kurutucu alet kullanmak yerine havayla temas ederek kuruması, koltuk döşemelerinizin zarar görmesini engeller. Koltuklarınızın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilir; günün tüm yorgunluğunu onların üzerinde atabilirsiniz.

 

 

0 0 0 0 0 0
kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları