Kapat

Evinizde Doğal Yollarla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Evinizde Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Evinizde Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Cildimizin güzel ve bakımlı olması; herkesin istediği konuların başında gelir. Kişinin en güzel giysisi aslında cildidir. Cildimiz ne kadar bakımlı görünürse kendimize olan güvenimizde bir o kadar atar. Cildimizi lekesiz ve pürüzsüz görünmesinin en önemli etkenlerinden biride yaz ve kış mevsimlerinde güneş kremi kullanmaktan geçiyor. Bakımlı olmak için pahalı kremler ve maskeler kullanmak zorunda değilsiniz. Evde bulunan doğal malzemeler ile de harika bir cilde sahip olabilirsiniz. Evdeki meyve ve sebzeler bakım kürleri için en ideal malzemelerdir.

Cilt bakım rutinimizi maddeler halinde sizlere sıralamak istiyorum.

 1. Aşama: Evde Cilt Temizliği Yaparak İşe Başlayın
 • Maden Suyu ile Cilt Temizliği

Cilt bakımınıza evinizde bulunan soda ile yüzünüzü yıkayarak veya bir pamuğa döküp cildinizi temizleme ile başlayabilirsiniz.

 • Gül Suyu ile Cilt Temizliği

Gül suyu, yüzünüzdeki artık kiri ve yağı temizlerken gözeneklerinizi küçültmenize yardımcı olan hafif sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu su, yüzünüzü en iyi nemlendirme için hazırlar. Gül suyunu pamuğa sıkın. Temizlediğiniz yüzünüze gül suyunu sürün

2. Aşama: Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın.

 

 • Zeytinyağı Ve Şeker Peelingi (Kuru veya Karma Ciltler İçin)

Bir kâse içerisine toz şeker ve zeytinyağını koyun ve birbirleriyle özleşene kadar iyice karıştırın. Temizlenmiş cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak karışımı sürün. Uygulamadan sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

3. Aşama: Evde Kendi Cilt Maskenizi Yapın

 • Yaş Maya Maskesi İle Evde Cilt Gençleştirme

Malzemeler: 2 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı yaş maya ya da kuru maya

 • 1 yemek kaşığı sütün içerisine mayayı yavaş yavaş ekleyerek karıştırın.
 • Elde ettiğiniz akışkan kıvamındaki maskeyi cildinize aşağıdan yukarıya doğru bir fırça yardımı ile gözaltı dâhil tüm yüzünüze sürün. Yaklaşık 20/30 dakika kadar cildinizde bekletin.
 • Maske kuruyup cildiniz iyice gerildikten sonra ılık su ile ıslatıp maskesinin yumuşamasını sağlayın.
 • Maske yumuşadıktan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

 

4.Aşama: Cildinizi Nemlendirin

Cilt bakım rutininizde en az temizleme kadar önemli olan bir diğer adım, nemlendirme. Cilt tipiniz ve cilt endişeniz ne olursa olsun, sabah ve akşam mutlaka nemlendirici krem uygulamayı ihmal etmeyin. Güzel bir cilt için ilk kural cilt bariyerini sağlıklı tutmak. Bunun içinse tek yapmanız gereken cildinizin nemliliğini korumak. Uzun bakım rutinlerine vakit ayıramıyorsanız veya birkaç aşamalı bakım size göre değilse, sadece şunu yapın: cildinizi sabah ve akşam temizleyin ve ardından cilt tipinize uygun bir kremle nemlendirin!

 

 

 

 

  0 0 0 0 0 0
  kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları