Kapat

Minecraft Nasıl Oynanır?

Geçtiğimiz 10 yılın en iyi oyunları arasında listenin ilk 10’unda yer alan Minecraft, gerçekten şanından hiçbir şey kaybetmedi. Peki Minecraft APK’sına veya satın almaya ihtiyaç duymadan ücretsiz bir şekilde nasıl Minecraft oynanır? Bu rehberimizde sizler için anlattık.

Minecraft nereden nasıl indirilir?, Minecraft bedava nasıl indirilir?

2010’lu yıllara da Minecraft, o kadar fazla sevildi ki 7’den 70’e herkesin favorilerinden oldu. Kimi zaman bu durum Minecraft’ın adına leke sürmüş olsa da yepyeni versiyonlarıyla şanını sürdüren bir yapımla karşı karşıyayız.

Minecraft’ın 10. senesini kutlamak amacıyla oyunun yapımcısı Mojang, Minecraft’ın 2009 yılında piyasaya sürülen ilk sürümlerinden birini tarayıcınız üzerinden ücretsiz olarak oynamanızı sağlayan bir sürüm yayınladı. Minecraft ücretsiz nasıl oynanır? Birazdan bahsedeceğiz ancak öncesinde Minecraft ile geçen son 10 seneye kısa bir göz atalım.

Minecraft Nasıl oynanır?

minecraft ücretsiz oyna

Minecraft, ücretsiz olarak çok basit bir şekilde oynanıyor. Üstelik Minecraft’ı ücretsiz oynamak için Android ve iOS uygulamasına ya da bilgisayara yükleme yapmaya ihtiyacınız yok. Klasik sürüme tarayıcı üzerinden ulaşabiliyorsunuz. 2009 yılında piyasaya sürülen klasik Minecraft sürümüne ulaşmak için tek yapmanız gereken, buradaki bağlantıya tıklamak ve sayfanın yüklenmesini beklemek.

Eğer bilgisayarınız çok çok eski ya da donanım olarak biraz gerideyse sayfanın yüklenmesi vakit alabilir. Yine de hem ücretsiz hem de yasal şekilde, indirmeden klasik Minecraft keyfi yaşamanın yeri bambaşka 🙂

Peki Minecraft’ın ücretsiz sürümünde neler yapabilirsiniz?

minecraft ücretsiz oyna

Verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra Minecraft’ın 2009’da çıkan klasik sürümüne ulaştınız. Buradan sonra neler yapabilirsiniz? Minecraft’ın tarayıcınızda oynayabileceğiniz sürümünde sadece yaratıcı mod bulunuyor. Oyunda herhangi bir mob (İnek, domuz, iskelet, örümcek, zombi, köylü vs.) bulunmuyor.

Üstelik Minecraft’ı arkadaşlarınız ile de oynayabilirsiniz. Bunun için de “Invite” bölümündeki linki kopyalayarak davet linkini kopyalayıp, arkadaşlarınıza göndermeniz gerekiyor. za davet gönderebilir ve beraber oynayabilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz Minecraft’da karakter skinleri ekleyemediğinizi de hatırlatalım. Oyunun Ayarlar bölümünde ise müzik ve sesleri açıp kapatabiliyor, FPS’i görünür kılabiliyor, görüş mesafesini ayarlayabiliyor ve kontrolleri düzenleyebiliyorsunuz.

minecraft ücretsiz oyna

Ücretsiz Minecraft’ın en büyük eksiği ise ilerleme kaydetme seçeneğinin bulunmaması. Çoğu oyuncunun canını sıkacak bir etmen olsa da bu sürümün amacı, Minecraft nostaljisini sonuna kadar yaşamaktan ibaret. Yani öyle büyük ve uğraştırıcı yapılar inşa etmekle uğraşmayın, bizden söylemesi.

Her ne kadar tam olarak bir çözüm sayılmasa da Minecraft dünyanızın kaybolmaması adına her zaman sekmeyi açık tutabilirsiniz. Sonuçta kaybedecek pek bir şeyiniz olmayacak, zira klasik Minecraft’ın orijinal Mojang sürümünde bile bu tarayıcı sürümünde fazla çeşitlilik bulunmuyor.

Orijinal Minecraft’taki bütün buglar (hatalar) bu ücretsiz tarayıcı sürümünde de bulunmakta ve bunlarla eğlenebilirsiniz. Son olarak, içerisinde sadece yaratıcı mod bulunan bu Minecraft’ın ücretsiz sürümünde kendi başınıza veya 9’a kadar davet edebileceğiniz arkadaşlarınızla istediğiniz kadar inşa edebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tabii fazlasını beklememek gerek.

0 0 0 0 0 0
kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları