Kapat

Yılbaşında Oynayabileceğiniz En İyi Aile Oyunu

Evde ailece geçireceğiniz yılbaşı gecesine renk katacak en eğlenceli 10 oyunu sizler için seçtik!

Yılbaşında Oynayabileceğiniz En İyi Aile Oyunu

Yeni Yıl yaklaşıyor. Yalnızca senede bir kutlayabildiğiniz bu neşeli gününüz güzel geçsin istiyorsanız, yılın son gününün aktivitelerini şimdiden planlamaya başlayın deriz. Ailece geçireceğiniz yılbaşının en eğlenceli aktivitesi olan yılbaşı oyunlarının en eğlenceli olanlarını burada bulabilirsiniz!

1. Tombala

Orchard Ali Baba Tombala (Old Macdonald Lotto) Orchard - Fiyatı

Yılbaşıyla özdeşleşmiş bu oyun için bir tombala takımı gerekir. 1 -90 arası rakamların rastgele yazılı olduğu 24 veya 30’luk dikdörtgen kartlar, oyunculara en az bir kart olarak dağıtılır. Bu kartlardaki sayılar üç satırdan oluşur. Oyunculardan biri veya sunucu, tercihen bez bir torba içerisinden çektiği sayıları sırayla okur. Çıkan sayı kartlardaki ile eşleştikçe, rakamların üzeri pul veya benzeri bir parça ile kapanır. Sonuçta satırlarından bir tanesi soldan sağa dolan karta sahip oyuncu “birinci çinko”yu, ilk dolan iki satır “ikinci çinko”yu ve son olarak tüm satırların dolması da “tombala veya bingo” yu oluşturarak oyunun kazananını belirler. Yılbaşı ağacının altına bu üç sonuç için birer hediye koyarsanız, oyunun zevki en yükseğe çıkar.

2. Tabu

Kutu Oyunu Tabu XL Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al

Tabu oyunu için iki takım oluşturulur. Karşı takımdan oyuncular birbirinin yanına oturacak şekilde konuşlanılır. Tabu kutusundan çekilen tabu kartları sırayla açılır. Kartı çeken oyuncu, kum saatindeki belirli süre içerisinde kartın üzerinde yazan beş küçük kelimeyi kullanmadan kartın üstündeki kelimeyi anlatmaya çalışır. Bu sırada yanında oturan karşı takım oyuncusu, hata yapıp yapmadığını kontrol eder. Hata yaparsa düdüğü çalar. Süre içerisinde kelimeler bilindikçe, diğer kelimeye geçilebilir ancak hata yapılırsa veya süre biterse sıra diğer takıma geçer. Oyun sonunda en çok puan alan kazanır.

3. Monopoly

Hasbro Monopoly Kutu Oyunu : Amazon.com.tr: Oyuncak

Kapitalizm eleştirmeni Jacque Fresco, Monopoly için “ oyun bitince tüm paralar kutuya döner” diyerek günümüz sistemini anlatıyordu.  Genelde oyun tek bir zenginin tüm malları herkesten alması, iflas eden diğer oyuncuların arasından sıyrılmasıyla sona erer.

4. Scrabble

Scrabble Orijinal İngilizce, Kutu Oyunu, Mattel Games Y9592 Fiyatı

Dünyada popüler masa oyunlarından olan Scrabble hem eğlenceli hem de zeka geliştirci bir oyundur. Scrabble oyun setinde oyun tablosu, 100 adet harf taşı, 4 harf yerleştirme tablası ve torba bulunur. İki, üç veya dört kişi tarafından oynanır. 15’e 15 eşit karelerden oluşan tablo yoluyla harfleri dizerek oynanır. Torbadan birer harf seçen oyuncular, oyun başladıktan sonra seçtikleri 7’şer harfi tablo üzerine dizerler. Sonrasında ilk oyuncudan başlayarak herkes bu harflerden kelime türetmeye çalışarak, bu kelimeleri tabloya işler. Tabloya dizilen çok sık kullanılan harfler az puan alırken, az kullanılanlar çok puan alarak, oyunculara puan verilir. Torbadaki veya oyuncuların ellerindeki taşlar bitince oyun da biter, en yüksek puan sahibi oyunu kazanır.

 

0 0 0 0 0 0
kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları